Pro řidiče, kteří se starají

Software Datacho Vám stáhne kartu a zapíše na ní, že byla stažena. Kontrolní orgány tak uvidí, že karta byla stažena a to ikdyž třeba Váš zaměstnavatel tuto povinnost neplní. Jednak mu můžete tímto pomoci, ale také si ušetříte řešení s kontrolními orgány na cestách.

Software umí vyhodnotit přestupky dle nařízení č. 561/2006 („AETR”) a č.589/2006 („zákoník práce”).

Software Vám ukáže, kolik jízdy v týdnu Vám zbývá, kolik jste udělali zkrácených přestávek a další. Můžete si tak snáze naplánovat další jízdu a víte, jak na tom jste.

Software vypočítá pracovní dobu a přesčasy. Můžete si tak snadno spočítat, jak dlouho jste v práci.

Software funguje cloudově, nemusíte tak řešit zálohu dat. Data tak máte uložená na zabezpečeném serveru a přístup k nim odkudkoliv.

Z pohledu nařízení

Nařízení č. 581/2010 stanovuje povinnost stahovat data z karty a z tachografu pouze dopravcům. Přesto, pokud zaměstnavatel data nestahuje nebo data nevyhodnocuje, řidič nemá zpětnou vazbu a nemusí si být vědom, že se dopouští přestupku (třeba špatným ovládáním tachografu).
 

Co pro to potřebuji?

Čtečku karet

Připojíte přes USB k počítači

Software na vyčtení dat

Pro zobrazení stažených dat a zjištění přestupků

POZOR! Dané věci potřebuje pouze řidič, pokud chce stahovat kartu řidiče. Dopravce místo čtečky karet potřebuje čtečku tachografů (protože je povinný stahovat i tachografy).